• אור ליבן מונה למנכ״ל השלוחה הישראלית של חברת הפינטק Airwallex, כחלק מהכניסה של החברה לשוק הישראלי. ליבן הצטרף לגוגל ישראל בשנת 2008 והיה בין העובדים הראשונים שלה. במשך למעלה מ-15 שנים כיהן בשורה של תפקידים בחברה, ובתפקידו האחרון בגוגל כיהן כמנהל השותפויות של גוגל בישראל. עכשיו ליבן יוכל לשנות את הפרופיל שלו בלינקדאין לסטטוס הנחשק ״אקס גוגלר״.
  מיכה בלכמן, מנהל טכנולוגיות באורקל
  סא"ל במיל' מיכה בלכמן, בכיר חדש באורקל
 • ועכשיו לקצת חדשות עם הרבה מאוד מילים צבאיות וסייבר סייבר: מיכה בלכמן, לשעבר רע״ן בחטיבת ההגנה בסייבר של צה״ל, מונה לתפקיד מנהל הטכנולוגיות בקבוצת הלקוחות האסטרטגיים של אורקל. בלכמן יוביל את פיתוח המענים הטכנולוגיים של אורקל בקבוצה זו מול צה״ל ומשרד הביטחון. בתפקידו האחרון בחטיבת ההגנה בסייבר שימש מיכה כסא״ל וכרע״ן והוביל את כלל מרכיבי בניין הכוח בתחום ההגנה בסייבר וכן כמנהל אבטחת המידע. כל הכבוד לכל מי שהבין את כל ראשי התיבות כאן.

 • חברת ההייטק mavens, הזרוע הישראלית של חברת המשחקים Zynga, שכרה שני מבנים ברחוב האקזוטי הרצל בתל אביב, במסגרת תהליך ההתרחבות וקליטת עשרות עובדים חדשים. העסקה היא בהיקף של 20 מיליון שקל.

  שני המבנים, הסמוכים לדרך סלמה, הושכרו מסוטרה נכסים וכוללים מבנה ראשי בן שלוש קומות, מרתף וגג, שמשקיף על שכונת פלורנטין מצד אחד ועל הפחונים של קיבוץ גלויות מצד שני. בנוסף הושכר גם מבנה משני שהינו וילה ישנה שהוסבה למטבח מבשל עם יציאה לגינה פנימית ובה באר מים עתיקה. כי מי לא רוצה לעבוד במשרד שיש בו באר מים עתיקה. מייבנס צפויה לעבור למבנה המחודש בחודשים הקרובים.
הבניין ששכרה חברת מייבנס (צילום: Mavens)
הבניין החדש של מייבנס בתל אביב | צילום: Mavens
 • אם אנחנו כבר בשבוע היוניקורן, הנה הזדמנות לפגוש מישהו שבנה אחד: אריק פיינגולד הוא נשיא ויו״ר חברת הסייבר pentera שכיום היא יוניקורן, והוא יזם סידרתי כבר למעלה מ-20 שנה. בהרצאה שתתקיים ביום שלישי, 16 במאי, הוא יספר על הדרך שלו בעולם היזמות וייתן עצות לסטארטאפיסטים וליזמים בתחילת דרכם. השאלה היחידה היא האם אתם מעוניינים לשהות בפתח תקווה בשביל דבר כזה. פרטים והרשמה תוכלו למצוא כאן.

  אירוע Biomed Israel 2022 (צילום: אלכס אלמן)
  אירוע Biomed Israel הקודם. שיתופי פעולה בינלאומיים | צילום: אלכס אלמן

   
 • זמן לקצת בריאות מתובלת בקירוב לבבות: בשבוע הבא יערך כנס Biomed Israel 2023, כנס מדעי החיים וטכנולוגיות הבריאות. בכנס ישתתפו מאות חברות ישראליות מתחום מדעי החיים, לרבות למעלה מ-100 סטארט אפים. הבכנס יתקיימו מספר אירועים בהשתתפות מומחי בריאות בכירים שיגיעו מהמדינות השותפות להסכמי אברהם. ביניהם, הרצאת מליאה עם מנהל פארק המדע של דובאי ומצגת של מנכ"ל מרכז תאי הגזע של אבו דאבי. הכנס יתקיים במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב. פרטים והרשמה תוכלו למצוא כאן.

 •  ולסיום, משהו עם ניחוח של ניצחון ואירופה, בתוך העולם המרתק של הזרעים: חטיבת הזרעים של אבוג'ן זכתה במענק יוקרתי של האיחוד האירופי, בסך 1.2 מיליון אירו, לפיתוח גידולים חקלאיים עם זרעים עתירי שמן, קליטה מוגברת של פחמן דו חמצני ועמידות לבצורת.

  שניכנס לפרטים? מטרת התוכנית היא לפתח זרעים של צמח קנולה ולפתית, בעלי יכולת קליטה של 60% יותר פחמן דו חמצני מהאוויר, תוך צריכה של 20% פחות מים בהשוואה לגידולים בשיטות סטנדרטיות. בין היתר, התכנית תאפשר חיסכון במשאבי מים ושיפור סבילות הצמחים בפני תנאי בצורת. כבוד!

 ----------------

יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il