• המדליות לאפל: הטכניון העניק את "מדליית בוגר הטכניון" לג'וני סרוג'י, סגן נשיא בכיר לטכנולוגיות חומרה בחברת אפל, ולאהרון אהרון, מי שהיה מנכ"ל רשות החדשנות ולפני כן מנכ"ל אפל ישראל. המדליות הוענקו על "הישגיהם הרבים אשר העצימו את הטכניון, את התעשייה ואת האקדמיה בישראל וברחבי העולם". רק חבל שהוא לא קיבל את המדליה לבוש בגלימה מהודרת כזו, משדרג כל טקס. 

 • דוד כהן, לשעבר מנכ"ל SVB ישראל במשך כ- 12 שנים, מונה למנהל HSBC Innovation Banking Israel. בנק HSBC הכריז באופן רשמי כי הצוות המוביל לשעבר של SVB Israel הצטרף לשורותיהם, ולצידו של דוד כהן אכן הצטרפו גם שותפיו בעשור האחרון – גדי משה, אלון עוז, תמיר אפרתי ומאיר סלובודוב. 

  דוד כהן (צילום: יח"צ)
  דוד כהן. מונה למנהל HSBC Innovation Banking Israel | צילום: יח"צ


 • זוכרים שדיברנו כאן על אליפות השחמט לחברות פינטק? נכון שאתם עדיין במתח? אז יש לנו מנצח. האליפות התקיימה בחמישי האחרון, והזוכים במקום הראשון בתום 5 סבבים הם חברת Payoneer. אלטשולר שחם זכו במקום השני, והנבחרת של Earnix, שגם אירחה את הטורניר, זכתה במקום השלישי. מברוק לכולם! 

  עובדי Payoneer זכו באליפות השחמט של ענף הפינטק (צילום: יח"צ)
  עובדי Payoneer. זכו באליפות השחמט של ענף הפינטק | צילום: יח"צ


 • בפינת הגאווה: במצעד הגאווה בתל אביב שהתקיים בשבת, הופיעה הראפרית עדן דרסו עם השיר החדש שלה "בורחת בזריחה". השיר הופק בשיתוף חברת הגיימינג SciPlay (כמובן, איזו חברת גיימינג לא מפיקה שירים בימינו?) וליין הקהילה הגאה 'עופרה בלי עופרה'. יחסית לשירי הגאווה שקיבלנו השנה זה… שיר נחמד? העיקר שאפשר יהיה להרים לעופרה בלי עופרה. • עשרות מומחים בתחום הענן מהארץ ומהעולם צפויים להרצות בכנס השנתי של Sela, שיתקיים ב-20 ביוני במתחם אושילנד בכפר סבא תחת הכותרת Sela Technology Practice. יותר מ-500 בעלי תפקידים בתעשיית הענן צפויים להשתתף. רגע השיא בכנס צפוי להיות ההשקה של שיתוף הפעולה של Sela עם ספקית שירותי הענן Alibaba Cloud, ש-Sela נבחרה לאחרונה כנציגה והספקית היחידה שלה בישראל.

 • פסטיבל הטכנולוגיה הגדול בדרום, SCE Tech Fest 23, ייערך בשבוע שבין 18-22 ביוני, ב-SCE - המכללה האקדמית להנדסה על שם סמי שמעון בבאר שבע. האירוע יכלול מגוון של אירועים בנושאים רחבים כמו חדשנות, טכנולוגיה, סביבה, קיימות וחברה, יהיו אורחים מאקדמיות בחו"ל, ויתקיים גם האקתון בהשתתפות 120 סטודנטים, כי שום פסטיבל טכנולוגיה אינו שלם בלי האקתון. האירוע פתוח לקהל הרחב. פרטים נוספים, כאן.

 • מכללת ג'ון ברייס, זרוע ההדרכה של מטריקס, תקיים זו השנה העשירית את כנס DevGeekWeek. הכנס יתקיים בין התאריכים 18-22 ביוני במלון דניאל בהרצליה, במהלכו יתקיימו למעלה מ-80 סמינרים מקצועיים.בשבוע שלאחר מכן יתקיימשל After Event Workshops – סדנאות תרגול מעשיות המאפשרות לרכוש ניסיון פרקטי וליישם את הטכנולוגיות השונות, אשר יתקיימו בין התאריכים 25-27 ביוני במכללת ג'ון ברייס בתל אביב. עוד פרטים והרשמה כאן. 

----------------
יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il