קרן ההשקעות Merlin Ventures מרלין  (צילום: Josh Gold Photography)
המפגש של מרלין. חיבור עם אנשי סייבר מארה"ב | צילום: Josh Gold Photography

קרן ההשקעות מרלין מוציאה את היזמים שלה לטבע של קולורדו: יש אנשים שחיים בשביל נטוורקינג, אבל למה הוא תמיד צריך להתקיים באיזה משרד סגור מעל מגש של מיני קישים קרים? קרן ההשקעות Merlin Ventures קיימה את הכנס השנתי הראשון שלה בחיק הטבע, ולא סתם בטבע - בדנבר שבקולורדו, בחווה הפרטית של מייסד ומנכ"ל מרלין, דיוויד פלפס. המטרה: לייצר נטוורקינג וחיבור בין יזמים של חברות סייבר ישראליות לבין בכירים מעולם הסייבר בארצות הברית. הכנס התקיים בשיתוף חברת עורכי הדין Davis Polk ו-CyberArk Ventures ונמשך שלושה ימים, בהם התקיימו סשנים מקצועיים רלוונטיים למנהלי אבטחת מידע ולחברות סייבר הצעירות. מקווים שכולם הצליחו ליצור קשרים עסקיים פוריים גם בלי המיני קישים.

פאפאיה (של הגיימינג) מארחת את ערן מיטלמן. זוכרים את ערן מיטלמן? ההוא מכוכב נולד? אז יש חיים אחרי המדיה, והם כמובן בהייטק. השבוע, כחלק מסדרת פעילויות שעושה חברת פאפאיה במטרה לאתגר את עובדיה, הגיע למשרדיה בתל אביב המוזיקאי ערן מיטלמן כדי לערוך סדרה של אודישנים וחזרות לעובדים האמיצים ביותר. מי שיעברו את האודישנים יזכו להופיע על הבמה, בלייב, באירוע קיץ של החברה - ולא סתם בקריוקי לשירים של נועה קירל, אלא עם התוצרים שעליהם הם עבדו בצמוד למיטלמן עצמו. נשמע כמו פעילות כיפית/מבעיתה במיוחד, תלוי מאיזה צד אתם מסתכלים על זה, וסחטיין על המקוריות!

ערן מיטלמן ביקור בחברת פאפאיה (גיימינג) (צילום: פאפאיה)
ערן מיטלמן. פאפאיה מאתגרת את העובדים | צילום: פאפאיה

זמן לעוד הכלה וגיוון בהייטק: איך מתמודדים עם זמנים פוליטיים קשים במשרד? יוזמת Power In Diversity, שמאגדת למעלה מ-200 קרנות וסטארט אפים הפועלים למען גיוון והכלה בהייטק הישראלי, עורכת מפגש זום של הייטקיסטים Crisis response: Empowering internal democracy שיעסוק בדרכים לקיים שיח פוליטי פנים ארגוני מכבד, בתקופה של קיטוב ומחלוקות בחברה הישראלית. המפגש הוא בהשתתפות מייסדות ומייסדי סטארט אפים מובילים, מנהלי ואנשי HR ופיתוח ארגוני. המפגש ייערך ביום ראשון הקרוב, 30 ביולי, בשעה 10:00. פרטים נוספים כאן.

חברת האינשורטק קיסתרה (Kissterra) מגייסת עובדים חדשים. החברה, שגייסה כ-76 מיליון דולר בסבב A, מפתחת מערכת הפעלה מבוססת דאטה לשיווק והפצה של מוצרי ביטוח. Kissterra מחפשת בימים אלה מנהלי פיתוח, DevOPs, מפתחים בכירים (Backend, Front End, Full Stack) ומנהלי מוצר מנוסים, לצד תפקידי ניהול עסקי ואנליסטים בתחומי המדיה והשיווק. מטה החברה ומרכז הפיתוח של Kissterra ממוקמים ברמת החייל, במשרד חדש ומפנק. עוד פרטים בעמוד הלינקדאין של החברה.

חברת האינשורטק קיסתרה מגייסת עובדים חדשים (צילום: יעל צור)
קיסתרה. שיווק והפצה של מוצרי ביטוח | צילום: יעל צור

שלומי כהן מצטרף ל-Deloitte כמוביל תחום הבינה המלאכותית בפירמה. כהן מביא עמו למעלה מ-20 שנות ניסיון מעולם הבנקאות ובתפקידו האחרון היה ה-Chief Data and Analytics Officer של בנק הפועלים. במסגרת התפקיד כהן ילווה את לקוחות הפירמה בשיפור ביצועים ויצירת ערך עסקי מנכסי דאטה ויכולות AI, משלב גיבוש אסטרטגיית AI, דרך יישום תוכניות פעולה, וכלה בתכנון, פיתוח והטמעה של פתרונות טכנולוגיים.

שלומי כהן (צילום: ענבל מרמרי)
שלומי כהן. יותר מעשרים שנות ניסיון | צילום: ענבל מרמרי

אירוע חניכת המרכז למדעים ביפו בסימן טכנולוגיה. ולחדשות המחממות של היום: לאחרונה נערך אירוע השקת מרכז למדעים דג'אני החדש ביפו, שכלל את ניידת החדשנות של עמותת "מחשבה טובה" עם דוכנים של פעילות טכנולוגית חדשנית והתנסות מהנה לילדים. המרכז מעניק לילדים מכל המגזרים והדתות חוויות למידה, כלים וידע דרך נגישות לתחומי מייקרס וטכנולוגיה. באירוע השתתפו כ-200 ילדים, ערבים ויהודים, שגרים בשכונות יפו. באירוע נערך הפנינג חגיגי שכונתי שכלל שבע תחנות, כשבכל אחת מהן התנסו הילדים במגוון טכנולוגיות מייקרס, כמו למשל: מידול והדפסת תלת מימד, תכנות ואלקטרוניקה, משקפי VR מציאות מדומה ועוד.

מחשבה טובה מנגישה טכנולוגיה חדשנית לילדים (צילום: באדיבות מחשבה טובה)
המרכז למדעים ביפו. הפנינג חגיגי | צילום: באדיבות מחשבה טובה