אינטליגו אתר
האתר של אינטליגו. "מרגישים את ההאטה בשווקים הפיננסים"

הסטארט אפ הישראלי אינטליגו (Intelligo) שפיתח טכנולוגיה לביצוע בדיקות רקע, מפטר 10% מכוח האדם כחלק ממהלך של התייעלות והכנה למשבר. "התחום שלנו ספג פגיעה ישירה", אמר ל-tech12 שלמה מירוויס, מנכ"ל החברה. אינטליגו פיתחה מערכת שאוספת מידע בצורה אוטומטית ממקורות גלויים, בדומה לתפקיד שמבצעים אנליסטים אנושיים, ומתמחה בתחום הפיננסי. "יש האטה בפעילות של מוסדות פיננסיים וזה משפיע על הפעילות שלהם איתנו. קרנות אומנם גייסו בשנה שעברה סכומים גדולים והן צריכות להשקיע אותם, אבל כרגע יש האטה כשכולם מנסים עדיין להבין לאן השוק הולך".

אינטליגו מעסיקה כ-140 עובדים, 80 מהם בישראל. היא מפטרת עובד אחד בארה"ב, שמונה בישראל ושישה באוקראינה. הפיטורים נעשו בצורה רוחבית ולא לפי מחלקה ספציפית. "המטרה היא להבטיח יציבות למקרה של משבר מתמשך וקשה כדי שלא נצטרך לגייס כסף. אף שהגיוס האחרון שלנו היה לפני חצי שנה אנחנו רוצים להיערך לגרוע מכל".

"פיטורי עובדים זה אחד הדברים הכי קשים לכל מנכ"ל", אומר מירוויס, "אבל אני מרגיש שזו המחויבות שלנו כלפי המשקיעים ועובדי החברה". עוד הוא מוסיף כי "ב-2021 צמחנו בלמעלה מ-100% והשנה אנחנו ממשיכים במגמת הצמיחה, אבל מרגישים את ההאטה בשווקים הפיננסים".

שלמה מירוויס, מנכ"ל: "המטרה היא להבטיח יציבות למקרה של משבר מתמשך וקשה כדי שלא נצטרך לגייס כסף. אף שהגיוס האחרון שלנו היה לפני חצי שנה אנחנו רוצים להיערך לגרוע מכל"

איך זה התקבל בחברה?
"בהרבה כאב והבנה. אתה מגלה כמה העובדים שלך מדהימים כשהם מגיבים לסיטואציות קשות כאלה. ברור שזה מאוד כואב וקשה לכולנו ואף אחד מאיתנו לא רצה לחוות את זה, אבל אנשים מבינים את המצב בשוק".