לפני ארבע שנים נעם פז, אז דאטה סיינטיסטית בת 34, חיפשה מקום להתנדב בו ולתרום לקהילה הגאה, ולא מצאה שום מקום אליו הרגישה חיבור. "היה חסר לי מותג, שהמהות שלו היא לא תמיכתית - אלא מותג חזק ומוביל של הקהילה", היא מסבירה. וכמו הרבה אנשים מוכשרים בפרויקט הזה, היא לא מצאה מקום - אז היא הקימה אותו.

לרשימה המלאה של המשפיעות והמשפיעים>>>

פז הקימה את קהילת LGBTQ Career Community בפייסבוק - שרוב חבריה מפתחות ומפתחים, אנשי פרודקט ודאטה - שמונה למעלה מ-1,600 חברות וחברים. לפז חשוב לציין שכמחצית מהקהילה הן נשים, נתון נדיר בקהילות טכנולוגיות, שמאופיינות ברוב גברי למעט במקרים בהם מדובר בקהילה ספציפית שמיועדת רק לנשים.

"קהילת LGBTQ Career Community עוסקת בהמלצות חיוביות על מקומות עבודה ודיונים על קריירה, כמו גלאסדור גאה. הקבוצה למעשה מאפשרת לאנשים להיחשף למקומות שיש בהם עובדים להט"בים, ככה שהם לא צריכים להיות העובדים הראשונים מהקהילה. וזה גם מאפשר להם להכיר חברים במקום חדש".

במסגרת הקבוצה מתקיימים גם מיטאפים, בעיקר בנושאי פיתוח, דאטה סיינס, פרודקט וקריירה. כל זה קורה בזכות עשרות דוברים/ות, מרצים/ות, חברי וחברות פאנל, מובילים/ות שולחנות עגולים ועוד - שמגיעים בהתנדבות. "רציתי לייצר מקום שאשמח להשתתף בו, להוביל ולהראות שיש גם צדדים חזקים לקהילה. אני מייצרת מיטאפים שהייתי רוצה להשתתף בהם". 

איך מתקדמים ממיטאפים להשמה בחברות?
"מה שייחודי ב-LGBTQ Career Community זה שיש חיבורים ישירים בין HR לבין מחפשי עבודה. יש כ-70 שיתופי פעולה עם סטארט אפים וחברות הייטק אחרות. הקבוצה היא קבוצה ייעודית לקהילת ה-LGBTQ, במטרה לחזק את הקהילה בהיבט המקצועי והקרייריסטי על ידי נטוורקינג, שיתופי פעולה, מידע והזדמנויות בתחום קידום ופיתוח הקריירה".

נעם פז: "קהילת LGBTQ Career Community עוסקת בהמלצות חיוביות על מקומות עבודה ודיונים על קריירה כמו גלאסדור גאה. הקבוצה למעשה מאפשרת לאנשים להיחשף למקומות שיש בהם עובדים להט"בים ככה שהם לא צריכים להיות העובדים הראשונים מהקהילה וזה גם מאפשר להם להכיר חברים במקום חדש"

האם את חושבת שהקהילה נמצאת בפוזיציה טובה יותר היום מאשר לפני עשור בתחום הטק?
"אני חושבת שחברות פועלות היום כדי לייצר גיוון על ידי הגדלת שיעור הנשים בחברה ולא את שיעור החברים בקהילה הלהט"בית באופן ממוקד".

נראה שהתקדמנו לא מעט מאז ימי הקאפקייקס הצבעוניים בפרייד. מה חברות עושות היום כדי להגדיל את כמות העובדות והעובדים הלהט"ב וגם כדי לגרום להם.ן להרגיש בנוח?
"כ-70 סטארט אפים וחברות הייטק מובילות משתפים פעולה עם LGBTQ Career Community ואחד האפקטים של זה הוא PR משמעותי בקהילה. אם מישהו מחפש עבודה, במקום להתחיל לבחון הרבה חברות - יש לו רשימה סגורה של חברות להט"ב פרנדלי שהוא יכול לבחון אותן. זה מקצר עבור המועמדים את המחקר שנדרש מהם לעשות לגבי כל חברה וחברה.

"יש חברות שפונות אלי לקראת פרייד ואני מזהה שהן מחפשות משהו לתת ערך מוסף. בהתאם לשיחה שלי עם החברה אני ממליצה לתרום לעמותות כמו 'הגג הורוד' או 'מעברים' ולהזמין מהן הרצאה לכלל עובדי החברה לכבוד חודש הגאווה. לצערי לא לכל החברות בשוק מגלות פתיחות להביא הרצאה של טרנסים".