אידו ג'נו מנכ"ל RapidAPI  (צילום: Damian Marhefka, יחצ)
אידו ג'ינו, המנכ"ל הפורש | צילום: Damian Marhefka, יחצ

שבועיים אחרי שפיטרה 50% מעובדי החברה, מקצצת חברת ראפיד הישראלית 82% מכוח האדם. כך עולה מדיווח בטקראנץ׳ שאושר על ידי tech12. כעת נותרו בחברה 42 עובדים בלבד, לעומת 230 עובדים בחודש שעבר.

החברה פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לצוותי פיתוח לרתום לשימושם כלי פיתוח קיימים. במארקטפלייס של החברה מפתחים יכולים לבדוק, לאתר ולהתחבר לממשקי API שהם שירותים שאפשר לחבר לאפליקציות ותוכנות במקום לפתח אותם בעצמם מאפס. כך למשל מפתחים יכולים לצרוך שירותים כמו שליחת דוא"ל, סליקת תשלומים או שליחת התראות.

"צמחה בקצב מדהים"

לאחרונה הודיע מי שייסד את החברה בגיל 17, אידו ג'ינו, כי הוא מפנה את כיסא המנכ"ל לטובת סמנכ"ל הכספים מארק פרנד. ג'ינו אמר כי "החברה צמחה בקצב מדהים בשש השנים האחרונות, וכעת אני מאמין שזה הזמן הנכון עבורי לפרוש ולהעביר את אחריות המנכ"לות למארק פרנד. המומחיות העמוקה של מארק בניהול ארגונים בעלי צמיחה גבוהה בשילוב עם הגישה שלו, המבוססת על נתונים, ומערכת היחסים ארוכת השנים שלו עם קהילת ההון סיכון, הפכו אותו למועמד אידיאלי להוביל את החברה לפרק הבא שלה". במארס 2022 הודיעה החברה על מגה גיוס של 150 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר.