דויד פריי מנכ"ל אנודות (צילום: רועי שור, יחצ)
דויד דריי. "החלטנו לעבור לעצמאות כלכלית" | צילום: רועי שור, יחצ

הסטארט אפ הישראלי אנודות (Anodot), שמבצע ניתוח עסקי באמצעות בינה מלאכותית, מפטר 20% מתוך 80 עובדיו. כעת נותרו בחברה כ-65 עובדים, לא כולל פרילנסרים ויועצים חיצוניים. בסבב הפיטורים הראשון בחברה, ביולי האחרון, פוטרו 35 עובדים מתוך 129, ולאחר מכן עזבו עוד כעשרה עובדים. מהחברה נמסר כי הסיבה היא התאמה לשוק הגלובלי והתייעלות באמצעות צמצום כוח האדם.

דויד דריי, מנכ"ל ומייסד אנודות מסר בתגובה: "בשנה שעברה אנודות קיבלה החלטה לעבור לעצמאות כלכלית ורווחיות והיא עושה זאת תוך שמירה על האיזון הנכון בין חדשנות ומכירות מבלי להתפשר לרגע על איכות השירות לללקוחותינו. אנו מרגישים אחריות גדולה לעובדים העוזבים ועושים כל שביכולתנו לעזור להם למצוא את מקום העבודה הבא שלהם".

"להמשיך לצמוח"

בפיטורים ביולי ציינו באנודות כי "כמו כל החברות שנפגעו מההאטה הכלכלית העולמית, אנו נאלצים לקצץ חלק מהמשרות בחברה. הקיצוץ רוחבי: התחלנו עם הוצאות שיווק ותפעול - אפילו השתמשנו בכלי שלנו כדי להוריד עלויות של עצמנו כמה שיותר". דריי ציין כי "המטרה של הצעדים שאנו עושים היא להמשיך לצמוח, בלי להיות תלויים בשום משקיע חיצוני ולהגיע לעצמאות פיננסית. אני אישית מחויב ומתחייב למצוא לכל אחד בית. בחברה מנהלים מערך עם סמנכ"לית ה-HR בחברה והמשקיעים, כדי למצוא להם את המשרה הבאה ולעשות את זה בכמה שיותר רגישות". החברה גייסה עד היום כ-70 מיליון דולר.

בסבב הפיטורים הראשון בחברה, ביולי האחרון, פוטרו 35 עובדים מתוך 129, ולאחר מכן עזבו עוד כעשרה עובדים. מהחברה נמסר כי הסיבה היא התאמה לשוק הגלובלי והתייעלות באמצעות צמצום כוח האדם

אנודות הוקמה ב-2014 על ידי דריי, שמשמש כמנכ"ל, ד"ר עירא כהן כמדען הראשי ושי לנד, CTO. באפריל 2020 הודיעה החברה על גיוס של 35 מיליון דולר בהובלת אינטל קפיטל ובהשתתפות סופטבנק וונצ'רס אסיה, סמסונג NEXT, לה מזון (La Maison), קרן אלף וDisruptive Technologies.