מגדלי משרדים ביצחק שדה ת"א (צילום: Corinna Kern/Bloomberg via Getty Images)
משרדים בתל אביב. החברות יקבלו את המידע על העובדים שלהן בלבד | צילום: Corinna Kern/Bloomberg via Getty Images

פרויקט השאטלים של חברות ההייטק יוצא לדרך: עיריית תל אביב פרסמה אתמול RFI (בקשה לקבלת מידע) כדי להפעיל שירותי הסעות לעובדי הייטק, שגרים מחוץ לתל אביב. כפי שנחשף ב-tech12 שיתוף הפעולה קרם עור וגידים בשיתוף מספר חברות הייטק שיושבות בתל אביב ביניהן, מאנדיי, האב סקיוריטי, איירון סורס, אנבידיה ועוד.

התוכנית היא לתחיל את הפעלת השאטלים ברבעון הראשון 2023 או לפני. אם היוזמה תצא לפעול, יקבלו עובדי הייטק הסעות במרחק של 500 מטר מהבית והעבודה.

הערים שנבחרו להשתתף בפיילוט הן: הרצליה, חולון, חיפה, ירושלים, כפר סבא, מודיעין-מכבים-רעות, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, רעננה

הערים שנבחרו להשתתף בפיילוט הן: הרצליה, חולון, חיפה, ירושלים, כפר סבא, מודיעין-מכבים-רעות, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, רעננה.

לפי הבקשה, עיריית תל אביב מרכזת את ההצעות ומעבירה אותן לפורום של מספר חברות הייטק שתפקידן לבחון אותן ולהחליט אם ישנה היתכנות להפעלת השירות ואם כן, מי יהיה המפעיל הזוכה. עוד הוסבר כי עיריית תל אביב אינה צד להתקשרות והיא תעשה באופן עצמי בין הזוכה לחברות. "פורום החברות שהתגבש מבקש לבחון התקשרות משותפת עם פלטפורמה לשירותי קווי הסעות שיתופיים מחוץ לתל אביב-יפו אל אזורי התעסוקה המרכזיים וחזרה, בזמני נסיעה אטרקטיביים ומוגדרים מראש ובתדירות גבוהה, על מנת לשפר את חווית ההגעה למשרד עבור העובדים תוך חסכון בזמני נהיגה, הפחתת זיהום האוויר והעומס בכבישים ועוד", נכתב.

אחת מהנקודות הרגישות שעלו כבר בדיונים המוקדמים היא צורת התשלום – עבור רכב או עבור נוסע. המפעילים דרשו, שהתשלום יהיה עבור רכב, כדי לכסות את ההוצאות, גם אם עולים עליו שני נוסעים בלבד. בבקשה להצעות דורשות החברות במפורש כי "תחשיב התשלום של החברות למציע יהיה עבור נוסע לכיוון ולא עבור נסיעה של רכב ההסעה", כך שלא ברור אם יהיו חברות הסעים, שיקחו על עצמן את הסיכון הזה.

בבקשה מפורטות דרישות נוספות של הפעלת השירות, כולל האפליקציה, הטכנולוגיה, הזמנת הנסיעות על ידי העובדים, אספקה של שירות ההסעה עצמו, הפעלת שירות לקוחות בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00 עד 20:00, הפרדה בין הדאטה של החברות כך שכל חברה תוכל לצפות בנסיעות של העובדים שלה בלבד, שמירה על פרטיות הנוסעים, איסוף ופיזור של העובדים במרחק של 500 מטר מהבית או מהעבודה. רכבי ההסעה צריכים לכלול מיזוג, שקעי USB ו-Wifi. החברות דורשות גם דיוק בזמנים: שסטייה בזמן האיסוף לא תעלה על 5 דקות וסטייה בזמן ההגעה לא תעלה על 15 דקות.