חן שמילו הוא המנכ"ל הטרי של עמותת בוגרי 8200. את התפקיד הוא התחיל בחודש שעבר, כשלפני כן הוא ניהל את 8200 Impact - תכנית האצה לסטארט אפים חברתיים שנועדה לרתום את ההון האנושי של עמותת בוגרי 8200 לטובת החברה הישראלית. יש לו רזומה עשיר באקטיביזם: החל מניהול הוועד למלחמה באיידס, מעורבות במחאת הפונדקאות, מאבק בטיפולי המרה, חברות בוועדת ההיגוי של מרכז רפואת הלהט"ב של איכילוב והתנדבות באגף קשרי הממשל של ארגון איגי.

לרשימה המלאה של המשפיעות והמשפיעים>>>

איך ניהול עמותת 8200 משתלב עם האקטיביזם הגאה שלך?
"אנחנו עכשיו בשלבי הקמה של קבוצת 8200 פרייד, של בוגרים ובוגרות שמזדהים כלהט"ב וגם allies של הקהילה. המטרה היא לרתום את ההון האנושי ולסייע לפרטים וארגונים של הקהילה הגאה. לרוב זה הצד הטכנולוגי, למרות שיש בוגרים ובוגרות בהרבה תחומים שונים כמו מגזר ציבורי ושלישי. טק זה ה-DNA של העמותה וכולם רוצים להתאגד ולעזור".

מה דעתך על מיקומה של הקהילה הגאה בתוך האקוסיסטם כיום?
"קודם כל אני חושב שככלל המאבק של הקהילה לשוויון זכויות הוא מאבק מוצלח. רואים התקדמות חיובית בהרבה מאוד תחומים. הוא עבר ממאבק מהזכות לזהות להט"בית למימוש של פרפורמנס להטב"י ואורח חיים להטב"י בכל אורחות החיים: הורות, משפחה, צבא, גיל שלישי. המשמעות היא קפיצת מדרגה מ'איך אני מגדיר את עצמי' לרצון לשוויון זכויות ברישום לגן ילדים, צוואות, וכו'".

חן שמילו: "קודם כל אני חושב שככלל המאבק של הקהילה לשוויון זכויות הוא מאבק מוצלח. רואים התקדמות חיובית בהרבה מאוד תחומים. הוא עבר ממאבק מהזכות לזהות להטב"ית למימוש של פרפורמנס להטב"י ואורך חיים להטב"י בכל אורחות החיים: הורות, משפחה, צבא, גיל שלישי"

"יש שינוי שנובע מפעילות אקטיביסטית שלנו וראויים לציון ארגונים כמו LGBTech, האגודה למען הלהט"ב וחושן כמנועים של שינוי, אחרי שהנגישו לאנשי אחריות תאגידית ולמנהלות HR את המידע. השינוי השני הוא בתאגידים בינלאומיים שהביאו, מתוך תפיסת האחריות התאגידית שלהן, התייחסות לגיוון והכללה ואפשרו ביטוי להטב"י עד לכדי מתן הטבות לעובדים להטב"ים כמו מענקי פונדקאות או התחשבות בתהליכי התאמה מגדרית".

מה הלאה?
"אני חושב שהנקודה המאתגרת בתוך עולם התעסוקה היא שילוב טרנסים וטרנסיות. האתגר העיקרי הוא בהכשרות: השלמת פערים בסיסיים עבור אלה שחוו דחייה מהמהעגלים הכי קרובים אליהם. השילוב של טרנסים היום בעיני זה אחד המאבקים החשובים של הקהילה".