מחאת ההייטקיסטים ברחוב קפלן בתל אביב, ינואר 2023 (צילום: ליאור באקאלו)
מחאת ההייטקיסטים בשבוע שעבר | צילום: ליאור באקאלו

ההייטקיסטים ממשיכים למחות נגד הרפורמה המשפטית ויקיימו מחרתיים שביתת מחאה בין השעות 11 ל-12. הפעם מדובר במיט-אפ פתוח: "דמוקרטיה בשידור חי, כל מה שרציתם/ן לדעת על ההשלכות המשפטיות והכלכליות של הרפורמה".

בשבוע שעבר תוכננה פעילות מחאה בשלושה מוקדים (שניים בתל-אביב ואחד בהרצליה), אבל עובדי הייטק ממקומות נוספים בארץ, בהם נתניה, רמת גן, רעננה ורחובות, הצטרפו לוקאלית. הפעם המחאה מתוכננת מראש למספר גדול של נקודות: מספר מוקדים בתל-אביב, רמת גן, הרצליה, חיפה, רעננה, הוד השרון, יוקנעם, נתניה, איירפורט סיטי, ירושלים, קיסריה, כפר סבא, פתח תקווה, יבנה ואפילו מעבר לים בעמק הסיליקון. 

פתוח לציבור הרחב

המיט-אפ בנושא ההשלכות המשפטיות ישודר מחברת למונייד ויועבר על ידי היזם עידן טנדלר (יו"ר Place-IL), ד"ר עו"ד רעות פינגר דסברג (אוניברסיטת תל-אביב, ראש תחום משפט וממשל במרכז מנור מבית יוזמת המאה) ופרופ' עומר מואב (אוניברסיטת רייכמן ואוניברסיטת ווריק). המיט-אפ יהיה פתוח גם לציבור הרחב בהרשמה בלינק

עידן טנדלר אמר היום כי "יש לא מעט בלבול בציבור הרחב, בתוכו גם בהייטק, לגבי הרפורמה המשפטית. הרבה אנשי הייטק מעוניינים לגבש דעה ולהכיר את הרפורמה לעומקה. אני חושב שזו רפורמה משמעותית מאוד במדינה, וחשוב שכל אחד בתעשייה ומחוצה לה יכיר אותה ויביע את דעתו עליה. לכן החלטנו לקיים מפגש הסברה עם מומחים למשפט וכלכלה שיסביר אותה בצורה פשוטה ונגישה לכלל התעשייה ולכלל הציבור הרחב. כל עם ישראל מוזמן לצפות וללמוד, לגבש דעה ולהביע אותה".