חן עמית (צילום: Tipalti)
חן עמית, מייסד טיפלתי | צילום: Tipalti

 חברת הפינטק הישראלית טיפלתי מקצצת 11% מכוח האדם הגלובלי של החברה. בסך הכל יפוטרו 123 עובדים, מתוכם 27 עובדים בישראל. בסך הכל מועסקים בחברה 1,068 עובדים, מהם כ-410 בישראל. בחברה הסבירו את הצעד בציפייה ל"שנה קשה" ב-2023 ויציאה איטית מהמיתון.

מטיפלתי נמסר כי "במהלך 3 השנים האחרונות הגדלנו את החברה והצוות, בנינו מוצר משמעותי ואנחנו משרתים אלפי לקוחות תוך הגדלה משמעותית של הכנסותינו. בשנה שחלפה חווינו ביקוש חזק לפתרונות האוטומציה הפיננסית שלנו וסיימנו את הרבעון הטוב ביותר בהחתמת לקוחות חדשים מאז הקמת החברה. עם זאת, עלינו להסתגל לנוף הכלכלי המשתנה ואנו מודיעים על רה-ארגון שכולל קיצוץ רוחבי של 11% מעובדי החברה, לצד קיצוצים נוספים בהוצאות. המשמעות עבור האתר בישראל היא פרידה מ-9% מהיקף העובדים המקומיים. אנחנו מודים לחברים, עמיתים וחברי צוות מוכשרים איתם עבדנו. העוזבים יקבלו חבילת עזיבה מורחבת ותמיכה מאנשי החברה שימשיכו ללוות אותם בתהליך שינוי הקריירה".

החברה הוסיפה כי "העסק שלנו בריא, ממומן היטב והצמיחה חזקה. העולם השתנה ואנחנו צריכים לעשות את הצעד הקשה כדי להסתגל לזמנים אלו. אנו נכנסים לשנת 2023 עם סימנים שאנו לקראת שנה קשה יותר. יש חשש שהמיתון יימשך ויעמיק, הריביות יעלו ועשויות להוביל את שוק המניות מטה, הפד מתכנן יציאה ממושכת מהמיתון ותהיה רמה מוגברת של אי ודאות. החלטנו שעלינו לעשות בחירות קשות כעת כדי להתאים את עצמנו לציפיות וכדי לצאת מהסערה הכלכלית חזקים וגמישים יותר לצמיחה עתידית".