קפיטוליס גיל מנדלזיס  (צילום: אייל טואג, יח"צ)
גיל מנדלזיס, קפיטוליס. כעת יוותרו בחברה 124 עובדים | צילום: אייל טואג, יח"צ

קצת יותר מחצי שנה מאז גייסה חברת הפינטק קפיטוליס סכום גדול של 110 מיליון דולר לפי שווי של 1.6 מיליארד דולר, וכעת היא יוצאת במהלך פיטורים אגרסיבי. החברה פיטרה מעט פחות מרבע מעובדיה, 37 בסך הכל, 14 מהם בישראל, וכעת ייוותרו בה 124 עובדים. 

החברה אישרה את הפרטים ומסרה: "קפיטוליס קיבלה בימים האחרונים החלטה לא קלה לצמצם את היקף כוח האדם בחברה. מהלך הצמצום מתמקד בתפקידים שאוישו תחת הצפי לגידול, שהפך ללא ריאלי בתנאי השוק הנוכחיים. העובדים מהם נאלצנו להיפרד הם עובדים מוערכים ששירתו את החברה על הצד הטוב ביותר".

קפיטוליס עוסקת בהלימות ההון של בנקים ומאזנת את ההון שלהם באמצעות מאגרי הון חיצוניים כמו למשל של קרנות פריווט איקוויטי, דבר שמאפשר להם להגדיל את קווי האשראי ללקוחות. היא יושבת כמרקטפלייס באמצע ומרוויחה מכך. מהחברה נמסר: "ההחלטה (על הפיטורים - א"ז) אינה משפיעה על יכולותיה של קפיטוליס להמשיך ולתת שירות מצוין למוסדות הפיננסיים המובילים בעולם, שאנו גאים למנות בין לקוחותינו. הכנסות החברה ממשיכות לעמוד על פי 10 ממה שהיו רק לפני שלוש שנים, ולפנינו אופק צמיחה חזק במסגרתו אנו מצפים להמשיך לקדם את היציבות והבטיחות של המערכת הפיננסית הגלובלית".

קפיטוליס: "קפיטוליס קיבלה בימים האחרונים החלטה לא קלה לצמצם את היקף כוח האדם בחברה. מהלך הצמצום מתמקד בתפקידים שאוישו תחת הצפי לגידול, שהפך ללא ריאלי בתנאי השוק הנוכחיים. העובדים מהם נאלצנו להיפרד הם עובדים מוערכים ששירתו את החברה על הצד הטוב ביותר"

במאי האחרון, כשהמשבר כבר הורגש, התראיין ל-tech12 מנכ"ל החברה גיל מנדלזיס ואמר כי "הנחת העבודה אומרת שחברות צריכות להאריך עכשיו את ה-runway שלהן בצורה משמעותית... אני חד משמעית מצפה שתהיה האטה בגיוסי עובדים בעולם. לא אצלנו, אגב. אנחנו ממשיכים לגייס בגדול לפי התוכנית. אבל אנשים יהיו יותר חדים, יותר רגישים לעלויות. אני מניח שהעלייה במשכורות תאט, אולי תיעצר. אבל החברות ששורדות דברים כאלה תמיד יוצאות חדות יותר, בוגרות יותר, רציניות יותר. זה לא רק דבר קטסטרופלי".