תומר תגרין, יוטפו (צילום: ליאור קסון)
תומר תגרין, ממייסדי יוטפו. "אנו נאלצים להיפרד בצער רב מעובדים מצוינים ומסורים" | צילום: ליאור קסון

חברת יוטפו הישראלית מפטרת 70 עובדים, שהם 9% מכלל עובדיה - מתוכם 30 בישראל. לדברי החברה, הסיבה היא היחלשות הכלכלה והירידה בשוק האיקומרס שמשפיעים על הצמיחה.

יוטפו נוסדה ב-2011 על ידי תומר תגרין ועומרי כהן והיא מפתחת פלטפורמת שיווק לאתרי אינטרנט שמבוססת על תוכן גולשים וצרכנים. במרץ 2021, כשהחברה נישאת על גלי הצמיחה של המסחר המקוון, היא הודיעה על גיוס של 230 מיליון דולר לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר. היא הוסיפה אז כי מספר לקוחותיה הגיע ל-30 אלף וה-ARR (הכנסות שנתיות צפויות) יגיע ל-100 מיליון דולר. בסך הכל גייסה החברה 406 מיליון דולר בשישה סבבי גיוס.

יוטפו: "על רקע ההאטה הכלכלית בשוק העולמי והמצב בשווקים אנו מבינים שעלינו לפעול על מנת לצמצם ולהתאים את עצמנו לתנאי השוק הנוכחיים, מבלי לפגוע בפוטנציאל הצמיחה והחדשנות של החברה. על כן, אנו נאלצים להיפרד בצער רב מעובדים מצוינים ומסורים. אנו מחויבים לסייע להם בתהליך היציאה לדרך חדשה"

מטעם יוטפו נמסר בתגובה כי "היום היה אחד הימים הקשים והעצובים מאז הקמת החברה, בו נאלצנו לצמצם את כוח האדם בחברה ב-9% ולהיפרד מ-70 עובדים, מהם 30 מישראל שהיו שותפים מדהימים לדרך. עם פרוץ מגפת הקורונה, חווינו ולקחנו חלק בצמיחת הכלכלה העולמית וביקוש שיא לפתרונות האיקומרס שאנו מציעים. בתקופה זו הגדלנו, בדומה למרבית החברות המובילות בתחום האיקומרס, את מספר העובדים בהתאם למציאות החדשה. אולם, על רקע ההאטה הכלכלית בשוק העולמי והמצב בשווקים אנו מבינים שעלינו לפעול על מנת לצמצם ולהתאים את עצמנו לתנאי השוק הנוכחיים, מבלי לפגוע בפוטנציאל הצמיחה והחדשנות של החברה. על כן, אנו נאלצים להיפרד בצער רב מעובדים מצוינים ומסורים. אנו מחויבים לסייע להם בתהליך היציאה לדרך חדשה"