לינקדאין, אילוסטרציה (צילום: 13_Phunkod, שאטרסטוק)
אילוסטרציה. לפי נתוני החברה, ככל שעולים בדרגת הבכירות כך אחוז הנשים פוחת | צילום: 13_Phunkod, שאטרסטוק

למרות השיח הגובר והמחויבות שחברות רבות משמיעות בקול לגיוון בתעסוקה, לעיתים יש פער בין הרצוי למצוי וזאת הסיבה שלינקדאין השיקה בחודש שעבר כלי שנועד לסייע למעסיקים לתרגם את הרצון למעשים. בעת איתור וגיוס מועמדים למשרות בחברה יש הרבה פרמטרים שצריך לשים לב אליהם בבחירת המועמד או המועמדת המתאימים לתפקיד. ברקע של מלאכת סינון המועמדים ישנם גם אילוצי לוחות זמנים, לחץ מההנהלה או שינויים ארגוניים שמוסיפים קושי לעבודת הגיוס.

לפי הנתונים של לינקדאין מסוף שנת 2020, בעוד שמרבית מהעוסקים בתחום ההון האנושי מאמינים שגיוון חשוב מאוד לעתיד תחום הגיוס, כמחצית מעידים שמנהלי גיוס לא מחויבים מספיק לראיין מגוון רחב של מועמדים למשרה. לפי נתוני לינקדאין, כיום כ-46% מהמשרות ההתחלתיות מאוישות על ידי נשים וככל שעולים בדרגת הבכירות כך אחוז הנשים פוחת.

בשביל להקל על עבודת הגיוס, לינקדאין הוסיפה פיצ'ר חדש לכלי הגיוס שלה (Linkedin Recruiter) שמשמש בין היתר לאיתור מועמדים ונועד לסייע למאמצי הגיוון בתעסוקה. כשהמערכת תזהה חוסר איזון מגדרי בין המועמדים למשרה - לינקדאין תקפיץ התראת Diversity Nudge למגייסים שתסב את תשומת ליבם לנושא. נוסף על כך, המערכת תספק המלצות למסנני כישורים, מיקומים וחברות שאפשר להוסיף לחיפוש בשביל לקבל מנעד מועמדים בו יחס הגברים והנשים מאוזן יותר. "זה לא צעד נוסף שאנו מבקשים מהמגייסים לנקוט בו, אלא חלק מובנה בפעילות היומיומית של המגייס", אמרה למגזין פרוטוקול סמנכ"לית גיוס מועמדים בלינקדאין ג'ניפר שאפלי.

ההתראות שמערכת הגיוס של לינקדאין תספק כרגע הן בתחום המגדר היות שאין לה מספיק נתונים לזהות מוצא, גיל או נטיות מיניות. ברגע שיהיו נתונים כאלה, מסר דובר מטעם לינקדאין לפרוטוקול, הפלטפורמה תוכל לספק תובנות גם לגביהם.

בשביל להקל על עבודת הגיוס, לינקדאין הוסיפה פיצ'ר חדש לכלי הגיוס שלה שמשמש בין היתר לאיתור מועמדים ונועד לסייע למאמצי הגיוון בתעסוקה. כשהמערכת תזהה חוסר איזון מגדרי בין המועמדים למשרה - לינקדאין תקפיץ התראת Diversity Nudge למגייסים שתסב את תשומת ליבם לנושא

לפי לינקדאין, מועמדים מעריכים לתרבות ארגונית שמתיישבת עם ערכיהם. פוסטים שהתוכן שלהם מציין תרבות ארגונית זוכים למעורבות מוגברת של 67%. לכן, לינקדאין מוסיפה אזור לעמודי חברות בו הן תוכלנה להבליט את המחויבויות שלהן בתחומי גיוון בתעסוקה, אחריות חברתית וסביבתית, איזון חיים-עבודה ונושאים נוספים, כחלק ממחויבויות התרבות הארגונית בהן.