פט גלסינגר, מנכ"ל אינטל (צילום: GettyImages-Alex Wong)
מנכ"ל אינטל פט גלסינגר. השכר יופחת ב-25% | צילום: GettyImages-Alex Wong

חברת אינטל החליטה על קיצוץ שכר כולל של המנהלים בחברה. משכורת הבסיס של המנכ"ל פט גלסינגר תקוצץ ב-25%, ולחברי ההנהלה הבכירה של אינטל העולמית יופחת השכר ב-15%.

שכרם של מנהלים בכירים בכל שלוחות אינטל בעולם יופחת ב-10% ומנהלי דרג ביניים יספגו קיצוץ של 5% בשכרם. לא יהיה קיצוץ בשכרם של עובדים זוטרים (ג'וניורים) מתחת לדרגה 7.

על פי נתוני אינטל, גלסינגר, שמכהן כמנכ"ל מפברואר 2021, זכאי לחבילת תגמול בשווי 178 מיליון דולר, שהם מיליון דולר שכר, 1.75 מיליון דולר בונוסים; 140 מיליון דולר במניות ו-30 מיליון דולר נוספים באופציות.

מדובר בניסיון ראשון מסוגו בקרב חברות הטכנולוגיה הגדולות להתמודד עם התוצאות הלא טובות של 2022 ועדיין להימנע מפיטורים מאסיביים, כמו שעשתה למשל פיליפס בשבוע האחרון. 

קרין אייבשיץ סגל ודני בן עטר, מנכ"לים משותפים אינטל ישראל (צילום: יחצ)
קרין אייבשיץ סגל ודני בן עטר, המנכ"לים המשותפים של אינטל ישראל | צילום: יחצ

מאינטל נמסר: "בעודנו ממשיכים לנווט בסביבה מאקרו כלכלית שלילית ופועלים לצמצום עלויות ברחבי החברה, ביצענו מספר התאמות לתוכניות השכר והתגמולים לעובדים שלנו לשנת 2023. שינויים אלה ישפיעו באופן משמעותי יותר על אוכלוסיית המנהלים ויסייעו לתמוך בהשקעות ובכוח העבודה הכולל הדרושים לנו כדי להאיץ את השינויים המתבקשים בעת הזו ליישום האסטרטגיה ארוכת הטווח של החברה. ברור לנו כי שינויים אלו אינם קלים, ואנו מודים לעובדים שלנו על המחויבות שלהם לאינטל והסבלנות שהם מגלים בתקופה מורכבת זו".

אינטל היא המעסיקה הגדולה ביותר בהיי-טק הישראלי עם 12 אלף עובדים. לאחרונה הודיעה כי תפטר עשרות עובדים בישראל ותציע לעוד אלפי עובדים פרישה מרצון. זאת כחלק מגל פיטורים גדול בעולם על רקע התרסקות המניה בשנה האחרונה וההאטה בשוק המחשבים האישיים.