אסף רפפורט הוא היזם הגאה הכי בולט בארץ. בהרבה מובנים הוא נער הפוסטר של תעשיית ההייטק הישראלית: נעורים בתל אביב, שירות צבאי ב-8200 שהחל בתוכנית "תלפיות" היוקרתית, אקזיט למיקרוסופט, שרכשה את חברת "אדאלום" שהיה בין מקימיה וקדנציה קצרה במיקרוסופט, שמינתה את רפפורט למנהל חטיבת האבטחה בענן, ובהמשך למנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל, בגיל 34. אחר כך הקים את חברת אבטחת הענן וויז, ועלה שוב לכותרות עם תקציב ראוותני שכלל הטסת עובדי חברה למלדיביים והפקת מסיבת פורים עטורת כוכבים בנושא דיסני.

לרשימה המלאה של המשפיעות והמשפיעים>>>

במקביל הפך רפפורט לנער הפוסטר של המאבק באפלייה נגד קהילת הלהטב"ק: ב-2018 במהלך "מחאת הלהט"ב", מיקרוסופט ישראל - שהייתה תחת ניהולו - לא רק הייתה הראשונה להודיע שתצטרף למאבק, אלא גם הודיעה שתסייע במענק כספי לעובדים המעוניינים להביא ילד באמצעות פונדקאות מחוץ לישראל. במקביל לתפקיד שלו כמנכ"ל אקטיביסט הוא חשף בציבור את בן הזוג שלו, אופיר הדרי.

החשיבות של אסף רפפורט כאחד הגייז הבולטים של ההייטק הישראלי היא שאם היינו עושים מצעד של עשרת האנשים הבולטים באקוסיסטם, ללא קשר לנטייה מינית, אסף רפפורט היה שם. ואף שהוא לא שש לדבר פומבית על נטיותיו המיניות (וגם לרשימה זו העדיף שלא להתראיין) העובדה שהוא מחוץ לארון מהדהדת בתודעתם של אינספור צעירים שחוששים שהזהות שלהם עלולה להפריע להם בהתקדמות המקצועית, או שתהיה לה השפעה שלילית על השתלבותם במקום העבודה. הלוואי שיהיו עוד כאלה.