יניב גרטי, מנכ"ל אינטל (צילום: קשת 12, קשת12)
המנכ"ל הפורש יניב גרטי | צילום: קשת 12, קשת12

אחרי 6 שנים כמנכ"ל אינטל ישראל וסגן נשיא באינטל העולמית, הודיע היום יניב גרטי על פרישתו. גרטי יוחלף על ידי שני מנכ"לים משותפים: קרין אייבשיץ סגל (נשואה+2), מנכ"לית מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל והמנהלת של ארגון הולידציה בקבוצת הפיתוח ותכנון השבבים העולמית; ודניאל בן עטר (נשוי+3), מנכ"ל משותף של מפעלי הייצור של אינטל בעולם - שניהם סגני נשיא תאגידי בחברה. הם ייכנסו לתפקיד באופן רשמי ב-31 בינואר. לפי הודעת החברה, הבחירה בשני מנכ"לים נועדה "להביא לחיבור אופטימלי בין תחומי הפיתוח והייצור העומדים בליבת אסטרטגיית IDM 2.0 של אינטל העולמית".

אייבשיץ-סגל התחילה לעבוד באינטל לפני 21 שנים כשהייתה סטודנטית למדעי המחשב בטכניון, מאז עבדה בפיתוח מוצרים וטכנולוגיות בדיקת איכות וביצועים. כיום היא מובילה את ארגון הולידציה הגלובלי של אינטל שאחראי על בדיקות כל מוצרי המחשוב האישי והשרתים, ופועלת כמנכ"לית מרכזי הפיתוח של אינטל בישראל בשלושה קמפוסים.

בן עטר התחיל לעבוד באינטל כשהיה סטודנט לפני 30 שנים ולאחר מכן עבד כמהנדס במפעל בירושלים. הוא בעל תואר מוסמך בפיזיקה ותואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. דניאל כיהן כמנכ"ל מפעלי הייצור בישראל ולפני שנתיים קודם לתפקיד מנכ"ל משותף של מפעלי הייצור של אינטל בעולם, בהם המפעלים בישראל, אירלנד, גרמניה ואריזונה, אורגון ואוהיו בארה"ב.

בספטמבר אשתקד הודיע אינטל על מינוי שלומית וייס לתפקיד מנכ"לית חטיבת ההנדסה של החברה שמדווחת ישירות למנכ"ל אינטל, פט גלסינגר. בשנה האחרונה היא מכהנת כסגנית נשיא בכירה וכמנכ"לית משותפת של החטיבה לצד סוניל שנוי, שהודיע על פרישתו מהתפקיד.

דניאל בן עטר וקרין אייבשיץ
דניאל בן עטר וקרין אייבשיץ. "שואפים לחיבור אופטימלי בין תחומי הפיתוח והייצור של אינטל העולמית"

לאחרונה הודיעה אינטל, המעסיקה הגדולה ביותר בהיי-טק הישראלי עם 12 אלף עובדים, כי תפטר עשרות עובדים בישראל ותציע לעוד אלפי עובדים פרישה מרצון. זאת כחלק מגל פיטורים גדול בעולם על רקע התרסקות המניה  בשנה האחרונה וההאטה בשוק המחשבים האישיים.