חברת סטאפ

פיטורים גם בחברת StuffThatWorks - פלטפורמה שיתופית לחלוקת מידע ופרקטיקות טיפול במחלות כרוניות. ל-tech12 נודע שהחברה נפרדה מ-50% מעובדיה וירדה מ-28 עובדים ל-14 עובדים, וגם מתוכם חלק גדול עובדים במשרה חלקית, כמו למשל משרות סטודנט. הפרטים אושרו על ידי החברה.

נעזרת בחוכמת ההמונים

החברה נוסדה ב-2018 על ידי יעל אליש, יוסי סינט ורון הלד. אליש היא אשת מוצר, מהצוות המייסד של וייז, ומי שעדיין עומדת בראש החברה. בראיון לדה מרקר היא הסבירה בעבר: "בגדול, מה שאנחנו עושים הוא להשתמש בחוכמת המונים, כדי לגלות אילו טיפולים אפקטיביים יותר מאחרים בטיפול במחלות כרוניות. זה עולם שלם של מחלות מתחומים שונים: החל באורטופדיה, עבור בעור וכלה בפסיכיאטריה. יש 10,000 מחלות כרוניות מוכרות, כ–500 סוגי טיפולים לכל מחלה — מתרופות ועד שינוי אורח החיים ותוספי מזון. אבל רק במחלות הכי שכיחות, בין 20 ל–40 מתוך 10,000, משקיעים כסף במחקר".

בחברה שוקלים כעת להביא "דמות עסקית" מובילה לצד יעל אליש שתוכל לסייע לה לשפר את המדדים הפיננסיים

הרעיון של החברה הוא להשתמש בחוכמת ההמונים כדי לחלוק מידע על טיפולים שעובדים, כאשר השירות ניתן ליוזרים בחינם. החברה תיכננה למכור את המידע הסטטיסטי שהצטבר לגופי רפואה או חברות תרופות. זה שוק קשה, שמרני ועם רף מדעי גבוה. החברה גייסה 34 מיליון דולר, בהשתתפות קרנות בפרופיל גבוה כמו בסמר, 83 נורת' ו-10D.

בימים אלו החברה בוחנת את המשך דרכה ואף שוקלת להביא "דמות עסקית" מובילה לצד אליש שתוכל לסייע לה לשפר את המדדים הפיננסיים.