עבודה מרחוק (צילום: שאטרסטוק)
עבודה מרחוק (אילוסטרציה) הכוח חוזר לידי המעסיקים עם ההאטה בגיוסים | צילום: שאטרסטוק

שיעור המשרות שמאפשרות עבודה מרחוק (Remote) נמצא במגמת ירידה - כך עולה ממחקר של לינקדאין המבוסס על נתוני הצעות עבודה בבריטניה ובארה"ב שפורסמו ברשת החברתית. לפי ממצאי המחקר, שיעור המשרות המוצעות מרחוק בארה"ב ירד מרמה של 20% בפברואר האחרון לכדי 14% בחודש ספטמבר.

לפי פורצ'ן, המחקר מראה גם כי שיעור משרות ה-Remote בבריטניה ירד מרמה של 16% מכלל המשרות במדינה בתחילת 2022 לשיעור של 12% בספטמבר האחרון.

לדברי ג'וש גרף, דירקטור לינקדאין במדינות EMEA ואמריקה הלטינית, אחת הסיבות לירידה בשיעור משרות ה-Remote היא החשש של מעסיקים לגבי מידת הפרודוקטיביות של עובדים שמבצעים את עבודתם מהבית. הכוח "חוזר לידי המעסיקים עם ההאטה בגיוסים", צוטט גרף בבלומברג.

מגמה זו מתנגשת בהעדפות מחפשי העבודה, שמעדיפים את משרות ה-Remote בשיעור גבוה מההיצע הקיים שלהן: 52% ממחפשי העבודה בארה"ב בספטמבר ניגשו דווקא לאותן משרות Remote, אף שאלו מהוות רק כשישית מכלל המשרות המוצעות - זאת לעומת 50% ממחפשי העבודה בפברואר.

בבריטניה, גרמניה והודו כ-20% ממחפשי העבודה בלינקדאין הגישו מועמדות למשרות Remote, למרות ששיעורן מכלל המשרות המוצעות עומד על כ-10%.

עוד עולה מהמחקר שעובדים שעוברים לתפקיד אחר בארגון באופן רוחבי או כקידום נוטים להישאר בארגון זמן רב יותר. 87% מהעובדים שעשוי שינוי תפקיד בתוך הארגון צפויים להמשיך לעבוד בו לאחר שנה ו-64% צפויים להישאר בארגון בתום שלוש שנים. זאת לעומת עובדים שנותרו באותו תפקיד, ש-75% מהם צפויים להישאר בו בתום שנה ו-45% בתום שלוש שנים. לפי המחקר, מגזר הפיננסים הוא זה שמצליח לשמור במידה הרבה ביותר עובדים באמצעות מוביליות בתוך הארגון.