משרדי מובילאיי (צילום: מובילאיי, יח"צ)
מובילאיי. השאירה את הגמישות של העבודה ההיברידית תוך יצירת חזרה מסודרת לשגרה | צילום: מובילאיי, יח"צ

חברת המוביליטי מובילאיי תעבור למתכונת של שלושה ימי עבודה מהמשרד שתחול על כ-3,100 עובדיה החל מ-2023. עד כה לא הייתה מדיניות רשמית שעל פיה נהגו העובדים להגיע למשרדים וכל מחלקה קבעה לעצמה כמה ואילו ימים יהיו ימי עבודה מהבית וכמה מהמשרד. החל מהשנה הבאה יתחילו עובדי החברה לעבוד מהמשרד שלוש פעמים בשבוע, כאשר בחירת הימים נתונה לכל מחלקה וכל עובדיה יגיעו בימים קבועים.

לפי התשקיף שפרסמה מובילאיי לפני ההנפקה בבורסה, בחברה עובדים 3,100 עובדים ומתוכם 2,900 עובדים בישראל. בארץ יש לחברה כמה אתרים, והמטה ומרכז החברה פועלים מהר חוצבים בירושלים, שם שוכרת החברה בניין וחצי, ובחודשים הקרובים תושלם הבנייה של הקמפוס החדש אליו יעברו כל העובדים. נוסף על ירושלים, החברה פועלת בפתח תקווה, בחיפה ובתל אביב (בשכונת יד אליהו). במאי השנה שכרה החברה חמש קומות במגדל One Tower באזור הבורסה ברמת גן, למשך שבע שנים תמורת 75 מיליון דולר.

מובילאיי נוסדה ב-1999 על ידי פרופ' אמנון שעשוע וזיו אבירם והיא עוסקת בפיתוח וייצור של מוצרים למניעת תאונות דרכים. ביולי 2017 היא הודיעה על שיתוף פעולה עם BMW ואינטל לפיתוח מכוניות אוטונומיות, דבר שהוביל בסופו של דבר לרכישתה על ידי אינטל ב-2017 תמורת 15.3 מיליארד דולר – עסקת האקזיט הגדולה ביותר בישראל. בסוף אוקטובר הונפקה מובילאיי לפי שווי של 16.7 מיליארד דולר ושוויה הנוכחי הוא 25.7 מיליארד דולר.

במובילאיי אישרו את הפרטים וציינו כי החברה השאירה את הגמישות של העבודה ההיברידית תוך יצירת חזרה מסודרת לשגרה.