פיטורים, אילוסטרציה (צילום: fizkes, shutterstock)
אילוסטרציה. עלייה של כ-5% במספר המובטלים מתחום הפיתוח מאז פברואר | צילום: fizkes, shutterstock

מספר מפתחי התוכנה ומנתחי היישומים שנרשמו בלשכת התעסוקה עמד על 4,189, עלייה של 125% לעומת אפריל שנה שעברה, אז נרשמו 1,863 מובטלים בלשכה. זו גם עלייה של כ-5% במספר המובטלים מתחום הפיתוח מאז פברואר השנה.

עם זאת, אפריל הוא החודש הראשון במהלך השנה האחרונה שבו השתנתה המגמה לטובה ומספר דורשי העבודה בתחום הפיתוח וניתוח היישומים דווקא ירד. לאחר 12 חודשים רצופים של עלייה, באפריל נרשמה ירידה של 2.7% במספר דורשי העבודה בהשוואה לחודש מרץ.

אמנם מדובר בירידה קלה ובחודש אחד בלבד, אבל היא מצטרפת לנתונים חיוביים נוספים של עלייה במספר המשרות הפתוחות בתחום הפיתוח. לפני כמה ימים פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשלושת החודשים בין פברואר עד אפריל נרשמה עלייה של 3% במספר השרות הפנויות בתחום ההנדסה והפיתוח.

לא מדובר על מספרים גדולים, רק כ-120 משרות הנדסה ומתוכן 30 בלבד בתחום הפיתוח, אבל אחרי שנה וחצי שבהן מספר ההזדמנויות בשוק רק הלך ומצטצמם עבור אנשי הטכנולוגיה - גם בלימה היא בשורה חיובית.

לפי נתוני שירות התעסוקה עולה המגמה של התחזקות החלשים והחלשות החזקים. שלושת המקצועות היחידים שבהם נרשמה עלייה במספר דורשי העבודה בין החודשים פברואר לאפריל, הם דווקא מקצועות שדורשים השכלה גבוהה והם: עורכי דין (עלייה של 7.5% במספר דורשי העבודה), מפתח תוכנה (עלייה של כ-5%) ומנהלי מכירות ושיווק (עלייה של 0.5%). בשאר המקצועות והעיסוקים במשק נרשמה ירידה במספר המובטלים. מספר דורשי העבודה שנרשמו בלשכת התעסוקה בחודש אפריל עמד על 6.4% - כ-145 אלף.