סיסקו, cisco (צילום: askarim, shutterstock)
סיסקו. מפטרת עובדים ומצמצמת שטחי נדל"ן | צילום: askarim, shutterstock

סיסקו פירסמה הלילה את הדוחות לרבעון הראשון והודיעה שבשנה הקרובה תאמץ צעדים ל"איזון" העסקים שלה, בהם פיטורים של 5% מכוח העבודה וצמצום שטחי נדל"ן. הצמצומים המתוכננים בכוח האדם יכללו כ-4,000 מ-80,000 עובדי החברה ברחבי העולם, מסר דובר מטעם החברה לאתר דה אינפורמיישן. המהלך לא ישפיע על עובדי החברה בישראל.

הכנסות החברה הסתכמו ב-13.6 מיליארד דולר, צמיחה של 6% לעומת הרבעון המקביל, ויותר מציפיות האנליסטים - לאחר שני רבעונים עם צמיחה חלשה. מניית החברה עלתה ב-4% לאחר תום המסחר אחרי שמתחילת השנה צנחה בכמעט 30%. ה-ARR (הכנסה שנתית צפויה) של סיסקו עומד על 23.2 מיליארד דולר, 7% יותר לעומת התקופה המקבילה. עם זאת, הרבעון הסתיים עם רווח של 2.7 מיליארד דולר, ירידה של 10% לעומת הרווח ברבעון המקביל.

למרות תוצאות הרבעון החיוביות, סיסקו הצהירה שתוציא 600 מיליון דולר על פיצויי פיטורים ותשלומים נוספים בהקשר הזה עד סוף שנת הכספים הקרובה, במסגרת ארגון מחדש. מחצית מהוצאות הפיטורים יירשמו כבר ברבעון הבא, כך שהם צפויים לצאת לדרך בקרוב. עם זאת, מנכ"ל החברה צ'אק רובינס מסר בשיחת משקיעים שמספר העובדים הכללי בחברה לא צפוי להשתנות הרבה מאחר שבכוונת החברה להמשיך לגייס כוח אדם בקצב דומה למספר המפוטרים. לדבריו, הקיצוצים יאפשרו להחזיר את המחלקות ל"גודלן הטבעי". בנוסף, כאמור, סיסקו תבצע "אופטימיזציה" לאחזקות הנדל"ן שלה בהתאם לאסטרטגיה רחבה של עבודה היברידית.