מייקאתון של ארגון "תיקון עולם מייקרס" (TOM) (צילום: פביאן קולדורף)
מייקאתון "תיקון עולם". ייצור פתרונות משמעותיים לאנשים עם מוגבלויות | צילום: פביאן קולדורף

ההייטק מתגייס למחאה: יותר מ-200 חברות הייטק הודיעו היום כי הן משתתפות באירועי המחאה נגד המהפכה המשפטית ויתמכו בשביתה. חלקן אפשרו יום חופש מלא על חשבונן לעובדים וחלקן יום חופש חלקי. בין החברות שהודיעו כי הן משתתפות במחאה ניתן למצוא כרגיל את החברות שנמצאות בחזית בחודשים האחרונים, בהן Wix ,Wiz, פאפאיה גלובל, למונייד, מאנדיי, סימילרווב ורבות אחרות.

במקביל לאירוע המרכזי - בכל זאת, כמה אירועים נוספים:

אוברוולף מתרחבת למעלה: בימים כאלה, אנחנו שמחים לעדכן על חברות שמרחיבות את המשרדים שלהם. חברת הגיימינג הישראלית Overwolf שכרה קומה שניה בבניין המשרדים שבו היא יושבת, לאור כוונת החברה לגייס עד סוף השנה 30 עובדים נוספים בתחומי הפיתוח, המכירות והמוצר. אוברוולף, שמתגאים שרבים מהעובדים שלהם הם גיימרים בעצמם, אומרים שהמשרדים החדשים עוצבו "בשביל להתאים לצרכים הספציפיים של העובדים שלהם" (אנחנו לא בטוחים מה זה אומר אבל יש לנו כמה רעיונות פרועים). קחו בחשבון שכל הטוב הזה קורה במתחם הבורסה ברמת גן. כנראה שאי אפשר לקבל הכל.

משרדים חדשים של חברת הגיימינג Overwolf (צילום: Overwolf)
המשרדים החדשים של Overwolf. התאמה לצרכים הספציפיים של עובדי החברה | צילום: Overwolf

ההקאתון שרוצה למצוא פתרונות לאנשים עם מוגבלויות: זהירות, אנחנו עומדים להפגיז אתכם בהרבה מאוד ראשי תיבות באנגלית, אבל זה למטרה טובה: ביום חמישי האחרון הסתיים מייקאתון של ארגון "תיקון עולם מייקרס" (TOM) שאורגן כחלק מיוזמת "עושים שלום" (Making Peace), בתמיכת סוכנות הפיתוח האמריקאית (USAID) במסגרת תוכנית MEPPA לבניית שותפות במזרח התיכון. אם שרדתם עד פה נספר לכם שמטרת המייקאתון הייתה תחילת תהליך של ייצור פתרונות משמעותיים לאנשים עם מוגבלויות ולשפר את איכות חייהם באמצעות טכנולוגיה. האירוע התקיים תוך שיתוף פעולה הדוק בין צוותי פיתוח יהודים ישראלים, ערבים ישראלים ופלסטינים, אשר התכנסו לטובת המטרה הראויה ושחשבו יחד על פתרונות באופן משותף. תכל'ס, מרשים.

מייקאתון של ארגון "תיקון עולם מייקרס" (TOM) (צילום: אבידע לנדאו)
"תיקון עולם מייקרס". שיתוף פעולה בין מגזרי מרשים | צילום: אבידע לנדאו

היכונו למבול סטארטאפים רפואיים! עדכון משמח על תוכנית (נוספת!) של עמותת בוגרי 8200 (כמה יש להם??). הפעם גילינו על 8200bio שמטרתה לקדם את תעשיית הביוטכנולוגיה והבריאות הדיגיטלית באמצעות חשיפת בוגרי היחידה לעולמות התוכן הרפואיים. בשנה האחרונה השיקה הקהילה את תכנית Leap, המלווה 25 יזמים ומעניקה ליווי מלא בתהליך הקמת חברה רפואית לאורך 3 חודשים, משלב איתור הצורך הקליני בבית החולים בילינסון, עבור דרך פיתוח הפתרון וכלה בבניית התוכנית העסקית לחברה. התוכנית פועלת בשיתוף חממת החדשנות של בית החולים בילינסון וקרן ההון סיכון aMoon. לאחרונה זכתה העמותה במכרז של רשות החדשנות שיאפשר את קידום תוכניות יזמות בתחומי הבריאות והביוטכנולוגיה. אנחנו צריכים כמה שיותר מוחות טובים בתחום הבריאות, אז בהצלחה לכל הצדדים.