פאגאיה PAGAYA הנפה (צילום: נאסד"ק, יחצ)
מייסדי פאגאיה: יהב יולזרי, אביטל פרדו וגל קרובינר | צילום: נאסד"ק, יחצ

חברת הפינטק הישראלית פאגאיה הודיעה לרשות ני"ע האמריקאית על פיטורים של כ-20% מעובדי החברה, שהם כ-140 עובדים שמרביתם בישראל. הפיטורים צפויים להתממש ברבעון הראשון של 2023.

החברה, שהונפקה בנאסד"ק ביוני 2022, מנהלת כספים של קרנות פנסיה, שאותם היא מלווה למשקי בית אמריקאים באמצעות שיתוף פעולה עם הבנקים הגדולים בארה"ב. בשבוע שעבר פורסם כי החברה מתכוונת לפטר רק כ-100 עובדים, שהם 15% מהחברה; אך כעת מתבררים מספרי האמת.

בחברה מעריכים את הקיצוץ בחיסכון של כ-30 מיליון דולר, ומהלך הפיטורים עצמו יעלה כ-4 מיליון דולר. מניית פאגאיה מחקה למעלה מ-90% משוויה בחודשים שעברו מאז ההנפקה, בהם עברה "רכבת הרים" של זינוקים פראיים ומחיקות משמעותיות. עם זאת, כאמור, כעת היא נמצאת בשפל שווי שוק של כ-647 מיליון דולר - לאחר שכבר הגיעה לשווי של 20 מיליארד דולר בשנה שעברה.

"הגם שמדובר בהחלטה קשה, אנו מאמינים שהשינויים הללו יאפשרו לנו להישאר אג'ילים וממוקדים בצמיחה, ולהמשיך להפגין ביצועים חזקים", מסר מנכ"ל החברה והמייסד המשותף גל קרובינר. "אני רוצה להביע את תודי העמוקה לכל עובדי פאגאיה שמושפעים מההחלטה שלנו. לא היינו היום במקום שבו אנחנו נמצאים ללא העבודה הקשה שלהם לקידום החזון שלנו".