מייסדי אקוויטי-בי (צילום:  נופר תגר , יחצ)
מייסדי אקוויטי בי: אורן ברזילי, עודד גולן ומודי הרשקוביץ | צילום: נופר תגר , יחצ

חברת אקוויטי בי (EquityBee), שמשמשת כמרקט פלייס בין עובדים שרוצים לממש את האופציות שלהם לבין משקיעים מפטרת 25 עובדים, המהווים כ-20% מכלל העובדים, שמפרם לפני הפיטורים עמד על 130. הפיטורים הינם רוחביים ונובעים לפי החברה מהצורך להתאים את כוח האדם למיקוד העסקי החדש של החברה בשוק האמריקאי.

חברת אקוויטי הוקמה ב-2018 על ידי אורן ברזילי, עודד גולן, ומודי הרשקוביץ ובשנה שעברה הצטרף אליהם גיא אלבז. סבב הגיוס האחרון של החברה היה בספטמבר 2021, אז היא גייסה 55 מיליון דולר ובכך הסתכמו ההשקעות בחברה ב-85 מיליון דולר. בין המשקיעים בחברה קרן Group11 של דובי פרנסס, באטרי ונצ'רס, Altair Growth Ventures, ICON  קרן גרינפילד פרטנרס ועוד.

מאקוויטי בי נמסר בתגובה: "מיום הקמת Equitybee ראינו לנגד עינינו את טובת עובדי הסטארטאפים כשותפים מלאים לבניית ולהצלחת החברות בהן הם עובדים - בימים של שגשוג בענף ההייטק, וגם בתקופות מאתגרות יותר. השינויים בשוק הובילו לכך שהחלטנו למקד את המאמצים שלנו בתקופה זו בשוק האמריקאי בחברות שיש להן ביקוש גבוה בקרב קהילת המשקיעים שלנו. יחד עם זאת, חשוב לציין כי הפעילות העסקית שלנו בישראל תשאר כפי שהייתה והצוות שמסייע לעובדי הסטארטאפים והמשקיעים המקומיים, זהה וימשיך בפעילותו כרגיל.

"בעקבות המיקוד העסקי החדש נדרשנו לערוך התאמות במשאבים ובכוח האדם שלנו. אנחנו מצטערים להפרד מעובדים ועובדות שהם חלק בלתי נפרד מהבנייה של Equitybee והפכו אותה לחברה שהיא היום, ואנחנו מעריכים מאוד את תרומתם. נעשה ככל שנוכל כדי לסייע להם בהמשך דרכם".