לוגו של חברת אפל (צילום: 123RF‏)
צילום: 123RF‏

עזיבה דרמטית באפל: דירקטור למידת מכונה, איאן גודפלו, התפטר לאחר כשלוש שנים בחברה - כשהסיבה בחלקה היא מדיניות החזרה לעבודה מהמשרדים של החברה, כך על פי דיווח של זואי שיפר, עיתונאית The Verge. העובדים באפל בארה"ב נדרשים כרגע לשני ימי עבודה בשבוע מהמשרד והחל מה-23 לחודש יידרשו לשלושה ימי עבודה מהמשרד בשבוע.

גודפלו הודיע במייל לצוות שלו בצורה מפורשת, שחלק מהסיבה לעזיבתו היא הדרישה לחזרה לעבודה במשרדים והוסיף "אני מאמין שגמישות רבה יותר עשויה הייתה להיות המדיניות הטובה ביותר עבור הצוות שלי".

אפל, בדומה לחברות ביג טק אחרות, החלה להחזיר את העובדים לעבודה היברידית של מספר ימים בשבוע מהמשרד וזו לא הפעם הראשונה שהיא חוטפת על כך ריקושטים: בקיץ האחרון, בעת הודיעה החברה על מתכונת חזרה לעבודה חלקית מהמשרדים בסתיו, דווח שקבוצת עובדים באפל שיגרה מייל למנכ"ל, טים קוק, בו הביעו את החשש שלהם מחזרה לעבודה מהמשרדים ורצונם שהחברה תאפשר גמישות לעובדים לבחור מהיכן ירצו לעבוד.

העובדים כתבו במכתב שהמדיניות של חזרה לעבודה פיזית מהמשרדים גורמת לתחושה בקרב רבים מהעובדים שיידרשו לבחור בין רווחתם האישית לבין עבודה בחברה. בשבוע שעבר אף דווח כי לפי מחקרים ראשונים בנושא, וכן סקר ענק של סלאק שכלל 11 אלף עובדים, חזרה מלאה לעבודה מהמשרדים עלולה להעלות רמות של חרדה. עובדי אפל נדרשו רשמית לחזור לעבודה מהמשרד החל מאפריל השנה בהדרגה מיום אחד בשבוע ועד לשלושה ימים החל מסוף החודש הזה כאמור.